Epipedobates anthonyi    -    Momentálně není v chovu

MÍSTO VÝSKYTU: jihozápadní Ekvádor (v provinciích El Oro, Azuay a Loja) a severozápadní Peru (regiony Ancash, Piura a Tumbes), západně od And, v nadmořské výšce 153-1 769m  (viz. mapa dole)

 

VELIKOST: 18-20mm

 

MAXIMÁLNÍ VĚK: až 15 let

 

DOSAŽENÍ DOSPĚLOSTI:12-14 měsíců

 

TERÁRIUM: 40x40x40cm(DxŠxV), při chovu ve skupině větší

 

TEPLOTA: 24-26°C , noční pokles 2-5°C

VLHKOST: 70-80% přes den; ráno, večer a v noci 100%, dobré je, aby měli žabky stálý přístup k vodě, tzn. vybavit nádrž větší plochou vody           

 

POTRAVA: mikro cvrčci (vezmou  i poměrně velké), octomilky, chvostoskocistínky, hrachové a pšeničné mšice

 

TIPY PRO CHOV: zvláště v zadních partiích zarostlé terárium s dostatkem velkolistých rostlin(např. r. Philodendron), na které samičky  pokládají snůšku vajec, kterých může být i 30 kusů. Snůšku můžeme odebrat tak, že odstřihneme list s vajíčky a dáme do větší Petriho misky. Pulci se vykulí asi po 10-14 dnech. Můžeme je chovat dohromady, např. v malém akváriu a krmíme krmivem pro akvarijní rybky(TetraMin,TetraPhyll,apod.). Aspoň jednou za dva dny je potřeba vyměnit vodu, používám vodu z RO, obohacenou vývarem z olšových šišek. Vývoj v žabku trvá cca 2 měsíce. Mladé žabky lze mít také pohromadě a krmíme je chvostoskoky, octomilkami a později nejmenšími stádii cvrčků. Stejně jako u všech mladých dbáme na přísun vitamínů.

 Anthonyiky jsou skvělé žabky pro začátečníka, ovšem rádi je chovají i zkušení chovatelé.

 

DALŠÍ INFORMACE:       

www.dendrobase.de/html/D_epipedobates_anthonyi.html

www.bioweb.bio/faunaweb/amphibiaweb/FichaEspecie/Epipedobates%20anthonyi

 

Každý dotaz rád zodpovím. Napsat mi můžete zde.