Tropické stínky

Trichorhina tomentosa    
 

 Velice důležité krmivo pro naše žabky, jak , a to hlavně, z důvodu vysokého obsahu vápníku, tak i proto, že při dobře založeném teráriu je schopno množení i v něm a tak zabezpečit stálý přísun potravy.

 Chov je vcelku jednoduchý. Používám 14ti litrové plastové boxy BraPlast, stejné jako u chvostoskoků, naplněné do výše cca 10-15cm směsí kokosového substrátu a kokosových chipsů (50/50). Na vrch položím odřezky xaximu, ale jde použít třeba i lepenka. Důležitá je dostatečná vlhkost, substrát ale nesmí být přemokřený, a vyšší teplota(28-30°), proto mám boxy umístěny na stojanu kde je požadovaná teplota. Krmím bramborem nakrájeným na plátky a občas přidám ovesné vločky, nebo akvarijní krmení TetraPhyll. Trvá dost dlouho než se kultura rozjede, a ani není nijak extra produktivní(jako třeba octomilky), ale vzhledem k výše uvedenému to až tak nevadí.

 Stínky žabkám podávám buď tak, že oklepu odřezek xaximu do terária, nebo jednoduše naberu substrát i stínkami v místě nejvyššího výskytu, což bývá hlavně pod plátky brambor, a vhodím do terária.

 

Stínky

Box se stínkami

Umístění boxů na stojanu

Pokud by měl někdo nějaký dotaz či připomínku k výše napsanému volejte či pište.